Navigace - Brazílie
Dovolená Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Last minute Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie  

      --> Turistické lokality
        --> Přírodně zajímavé

        Národní parky státu Paraná
        NP ve státě Minas Gerais
        -->NP ve státě Rio Grande do Sul
        NP ve státě Mato Grosso a Mato Grosso do Sul
        NP ve státě Goiás
        NP ve státě Bahia
        Ostrov Fernando de Noronha
        NP Ubajara - stát Ceará
        NP ve státě Piauí a Maranhao
        Přírodní zajímavosti státu Roraima
        NP ve státě Amazonas
        NP ve státě Rio de Janeiro
        Sedmý div světa - výtvor lidské ruky

Brazílie - NP ve státě Rio Grande do Sul

Parque Nacional de Aparados da Serra
kabybaraNejkrásnějším regionem státu Rio Grande do Sul je národní park Aparados da Serra. Rozkládá se asi 70 km severně od Sao Francisco de Paula. Je jedním z brazilských přírodních divů. Nacházejí se zde jedny z posledních lesů araucárií (strom podobný borovici, který roste do výšky až 50m) a také fantasticky úzké kaňony Fortaleza a Itaimbézinho (120m hluboký). Je tu také překrásný vodopád, jehož vody spadají hluboko do rokle.

V tomto parku je několik pěších tras, které vedou překrásnou krajinou:
Trilha do Vértice – 2 km dlouhá stezka, která směřuje na vyhlídkové místo.
Trilha Cotovelo – 3 km dlouhá stezka (asi 2 ˝ hodiny), která vede k nádhernému vodopádu a ke kaňonu.
Trilha do Rio do Boi – vychází z města Praia Grande. Trasa je 7 km dlouhá. Je doporučována spíše zkušenějším a rozhodně byste měli mít dobrou kondičku.

Parque Nacional da Serra Geral byl založen v roce 1922 na severních a jižních hranicích parku Aparados da Serra. Překrásnou atrakcí je kaňon Canion da Fortaleza. Při jasném počasí můžete dohlédnout až k pobřeží. Kousek od kaňonu je 5-metrový monolit Pedra do Segredo.


Pohoří Serra Gaúcha
Pohoří Serra Gaúcha
Severně od Porto Alegre se nachází krásná Serra Gaúcha, která je populární hlavně mezi vyznavači pěší turistiky. Nejznámějšími městy v tomto horském resortu jsou Gramado a Canela.

Canela
Canela je místem, odkud vyrážejí výletníci i cyklisté na toulky po okolí. Jsou zde také levnější hotely než v sousedním Gramadu. 8km od Canely se nachází přírodní park Estadual do Caracol, jehož největší atrakcí je překrásný 130m vysoký vodopád Cascata do Caracol. Od vodopádu můžete zdolat 927 schodů dolů do základny nebo také obráceně. Po cestě do tohoto parku z Canely si můžete prohlédnout 700 let starou borovici – Pinheiro Grosso, která je vysoká 42 metrů.
Navštívit také můžete park Parque da Ferradura, který tvoří překrásný 420 metrů hluboký kaňon, jejž vytvořila řeka Rio Santa Cruz.
Asi 2,5 km od města se rozkládá další park – Parque das Sequóias, který založil ve 40. letech botanista Curt Menz. Vypěstoval ze semínek více než 70 druhů stromů, které pochází z celého světa.
Překrásné nezapomenutelné výhledy se vám otevřou z vrcholů hor Morros Pelado, Queimado a Dedao.


Sopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy

  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu


Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.

Odkazy
odkazy