Navigace - Brazílie
Dovolená Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Last minute Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie  

      --> Turistické lokality
        --> Přírodně zajímavé

        Národní parky státu Paraná
        NP ve státě Minas Gerais
        NP ve státě Rio Grande do Sul
        NP ve státě Mato Grosso a Mato Grosso do Sul
        NP ve státě Goiás
        -->NP ve státě Bahia
        Ostrov Fernando de Noronha
        NP Ubajara - stát Ceará
        NP ve státě Piauí a Maranhao
        Přírodní zajímavosti státu Roraima
        NP ve státě Amazonas
        NP ve státě Rio de Janeiro
        Sedmý div světa - výtvor lidské ruky

Brazílie - NP ve státě Bahia

Parque Nacional da Chapada Diamantina
Chapada DiamantinaNa ploše 1520 čtverečních km ve státě Bahia se nachází krásný přírodní park, ve kterém žije mimo jiné mnoho druhů opic. Můžete tu objevovat krásné vyhlídky, průzračné vodopády, okolí řek a zdánlivě nekonečnou síť různých stezek a pěšin. Bohužel tu byla velká část lesa zničena při velkých požárech, které zahubily i mnoho živočichů žijících tady. Velké škody způsobují také lovci zvěře, kteří zvěř loví nelegálně. Také proto tu byl založen národní park, abych ochraňoval živočichy a rostliny, které se na území vyskytují.
Příjemná, asi 1 a půl hodiny dlouhá procházka vede proti proudu řeky Rio Lencois až do Salao de Areias Coloridas.
vodopád na řece Rio LencoisJiná trasa vede do Ribeirao do Meio, kde najdete několik přírodních koupališť se skluzavkami. (Pro tuto zábavu si s sebou vezměte radši staré plavky).
V parku můžete zdarma kempovat a nepotřebujete k tomu ani žádné povolení. Nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení, opalovací krém, přikrývku hlavy, sluneční brýle, repelent a pevné boty.
Je dobré si zakoupit některého průvodce parkem, ve kterém se píše o místní fauně a floře, o historii parku, o pěších stezkách apod. Můžete si také pronajmout průvodce, který Vás provede.

STEZKY:
Jeskyně Gruta do Lapao je největší pískovcová jeskyně v Jižní Americe. K prohlídce jeskyně potřebujete průvodce. Cesta k jeskyni Vám zabere asi 4 hodiny.
Dále si můžete udělat výlet k dalším třem jeskyním, vždy však s průvodcem:
Lapa Doce
Asi 70 km od Lencois najdete 25 minutovou turistickou stezku, která vás zavede do podzemní jeskyně, vytvořené vodou z řeky. K prozkoumávání jeskyně potřebujete průvodce.
Na řece Rio Mucugezinho můžete podniknout jednodenní výlet kolem řeky. Startovním místem je Barraca, cílovým místem Pelé. Po cestě potkáte 30 metrový vodopád s přírodním bazénkem.
27 km od města Lencois se nachází turistická stezka vedoucí na vrchol hory Morro do Pai Inácio, která se tyčí do nadmořské výšky 1120 metrů.
Chapada DiamantinaRibeirao do Meio
Tato stezka vede z Lencois do Ribeirao do Meio a zabere Vám asi 45 minut. Vede přes kemp Lumiar, dále kolem přírodního bazénku a přírodní skluzavky a také kolem roztomilého vodopádu Cachoeira do Sossego, kde si můžete dát osvěžující koupel.

Rio Lencois
Tato stezka začíná u autobusové stanice. Zabere Vám asi 1 ˝ hodiny. Vede kolem vodopádu Cachoeirinha a kolem vodní jámy Poco Paríso. Zastavit se můžete také u vodopádu Cachoeira da Primavera.

The Grand Circuit
Tato okružní stezka vede kolem celého parku. Je lépe se po ní vydat ve směru hodinových ručiček. Zdolání stezky Vám zabere asi 5 dní. Je doporučováno vydat se na ni se zkušeným průvodcem, který tuto stezku zná.
Parque Nacional de Monte Pascoal
BrazílieTomuto národnímu parku dominuje hora Monte Pascoal. Národní park má rozlohu 225 km2. Můžete tu porovnat různé druhy ekosystému: Atlantický deštný prales, mangrovníkové lesy, pláže, útesy, bažiny apod. Je tu opravdu různorodá krajina, ve které našlo útočiště mnoho druhů živočichů a rostlin.
Zahlédnete tu mimo jiné mravenečníka, opici, kapybaru, jelena, jaguára a mnoho druhů ptáků.
Park je otevřen denně. V severovýchodní části parku je malá indiánská osada kmene Pataxó. Tito Indiáni se starají o park.

Parque Nacional Marinho de Abrolhos
Toto je národní park, který chrání živočichy a rostliny pod mořem. Jeho území zabírá pobřeží asi 80 km dlouhé. V roce 1832 tuto oblast navštívil Charles Darwin. Park tvoří i pět ostrovů, obydlený je ale pouze ostrov Santa Bárbara, na kterém stojí maják z roku 1861.
V celém parku najdete překrásné korálové útesy, v nichž žije tisíce živočichů a rosltin. Je zde zakázán rybolov.
V období od června do října sem připlouvají velryby a rodí nové přírůstky. Pozorování velryb je tu velmi populární podívanou.
Sopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy

  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu


Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.

Odkazy
odkazy