Navigace - Brazílie
Dovolená Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Last minute Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie  

      --> Hospodářství

      Všeobecné info
      Průmysl
      -->Zemědělství

Brazílie - Zemědělství

V Brazílii se stále zvětšují plochy obdělávané půdy, ale v zemědělství pracuje čím dál tím míň lidí díky mechanizaci. Asi 4 % území státu tvoří obdělávaná půda. Pastviny tvoří asi 25 % území. Půdu tu obdělávají velcí vlastníci – latifundisté, takže malí hospodáři nemají šanci. Zemědělské plochy se nachází především na jihu a na severovýchodním pobřeží.
Mezi hlavní plodiny patří sója pěstovaná na vývoz jako krmivo pro dobytek. Brazílie je největším světovým producentem kávy.
Cukrová třtina, v jejíž produkci Brazílie také zaujímá první místo na světě, se používá k výrobě tzv. gasalkoholu, náhražky za benzín k pohonu motorových vozidel. Tento výrobní proces byl v Brazílii vyvinut a masově rozšířen s cílem odstranit závislost na dovozu ropy. Dále se tu pěstuje kakao, bavlna, kukuřice, rýže, pšenice, fazole, maniok, brambory, zelenina, ořechy a ovoce.
Chová se tu skot a vepři (jejich stavy v Brazílii patří k nejvyšším na světě). V řekách a v moři se vyskytuje obrovské množství ryb, které se využívá zatím pouze nepatrně.
V Brazílii došlo k rozsáhlému ničení lesů. Asi 6 % lesních porostů se využívá pro lesnictví. Původní pralesy trpěly intenzivním sběrem surového kaučuku. Největší škody způsobuje mýcení a vypalování lesů za účelem získávání nové orné půdy. Skoro 2/3 země jsou zalesněny. Na severu Amazonie se dřevo používá vesměs jako palivo. Na vývoz jdou vzácné druhy dřevin, celulóza a papír se vyrábí především z eukalyptů a pinií na jihu země.


Sopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy

  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu


Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.

Odkazy
odkazy