Navigace - Brazílie
Dovolená Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Last minute Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie  

      --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

      Nemoci, nebezpečná zvířata
      -->Dopravní předpisy
      Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      Osobní bezpečnost

Brazílie - Dopravní předpisy

K řízení automobilu na území Brazilské federativní republiky je potřebný mezinárodní řidičský průkaz. Jelikož tento není opatřen portugalským textem, měl by teoreticky být opatřen doložkou DETRANu (obdoba našich dopravních inspektorátů) včetně překladu. Nicméně skutečnost je taková, že zahraniční řidiči v drtivé většině žádnou podobnou doložku nemají, často ani mezinárodní řidičský průkaz, a používají pouze řidičský průkaz země svého původu. Při silniční kontrole je dále třeba předložit dokumenty od vozidla a doklad o zaplacení povinného ručení.
Dálniční známky nelze v Brazílii pořídit, na zprivatizovaných silnicích se platí tzv. pedágio neboli dálniční poplatky. Jejich výše činí tři-čtyři reály za osobní automobil a vzdálenost jednotlivých výběrčích stanovišť (stále se snižující) se pohybuje kolem padesáti až sta či více kilometrů.


Sopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy

  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu


Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.

Odkazy
odkazy